Jak se nenechat nachystat při koupi imitace kamene

0

Jak se nenechat nachystat při koupi imitace kamene

Zalíbil se Vám dnešní kamenný styl, které vídáte v televizi, v moderních časopisech o bydlení nebo v reálném životě kolem Vás a chcete si kus kamene přenést i do Vašeho obydlí? Ať Vám může připadat výběr umělého kamene sebevíc snazší, věřte, že existuje mnoho cest, jak Vás může prodejce umělého kamene pěkně nachytat. Pokračujte ve čtení a dovíte se základní chyby, které dělají běžní stavební laici vybírající kamenné obklady.

První ze všeho, co je třeba třikrát podtrhnout je správný výběr materiálu, ze kterého je konkrétní imitace kamene vyrobena. Ačkoliv Vám může prodejce vnutit sádrový obklad, jen pro to, že se hodí do interiéru, neznamená to, že jej můžete použít úplně všude. Má totiž tu vlastnost, že není probarven celoprůřezově. Takže například do kuchyně, kde Vám každou chvíli něco upadne, se asi moc hodit nebude. Nikoliv ani tam, kde se často hrají děti. Poškozením povrchové strany kamene na Vás totiž vykoukne nevzhledný bílý střep. To je věc, kterou Vám řekne málokterý prodejce.

Nenechte si vnutit obklad, který je zbytečně drahý. Ano, určitě jsou na trhu i velmi propracované obklady, které jsou zkrátka dražší cenové relace, ale to neznamená, že tolik musí stát všechny. Je důležité si uvědomit, že obklady jsou většinou vyrobeny z velmi podobného materiálu, stejným výrobním postupem. Jediný pohled, ke se liší, tak jsou v povrchovém dobarvování. Takže, pokud například obkladový kámen hraje třemi barvami, tak zajisté bude dražší, protože se musel povrchově upravovat ve třech výrobních krocích. U ostatních obkladů si cenu hlídejte a nechte si vysvětlit, z jakého důvodu je obklad na takové cenové hladině.

Obezřetnost a znova obezřetnost. Pokud chcete kamenný obklad na fasádu, tak rozhodně požadujte veškerou certifikaci. Každý obkladový kámen musí splňovat přísné evropské normy. Lpěte na detailech a tyto materiály si opravdu vyžádejte, i přes neochotu prodejce. Spolu s osvědčením o patřičné kvalitě také požadujte, aby Vám bylo jasně vysvětleno, jak kamenné obklady správně nalepit na zeď, aby byla zajištěna co nejdelší životnost. Zvláště pak, pokud se chystáte kámen montovat na zateplenou fasádu.

Nechte si od výrobce, či Vašeho dodavatele poradit, jakou k lepení použít stavební chemii. Lpěte na tom, aby Vám byly doporučeny konkrétní značky lepidel, penetrace a všeho dalšího materiálu, který budete ke správné pokládce potřebovat. U cihlových obkladů to bude určitě spárovací malta.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *