10:23 am - Středa Listopad 13, 2019

Jak vyrobit popraskaný lak

Hedy

Jak vyrobit popraskaný lak

Jak vyrobit popraskaný lak? Je to levná a rychlá výzdoba jakýchkoliv věcí kolem nás, pomocí popraskaného laku a ubrousků a nazývá se decoupage. Ozdobit si tímto stylem můžete květináče, rámečky, staré stoly, skříňky, konvičky, truhly, prostě cokoliv, co vás zrovna napadne a co si říká o změnu.

Pokud chcete, aby byl lak popraskaný, zvolte jiný odstín barvy, než je barva původní. Jen tak bude popraskání znatelné. Popraskání uděláte pomocí krakelovacího laku, ale také pomocí obyčejného herkulese, který je navíc o dost levnější.

Naneseme lepidlo herkules jedním směrem dejme tomu, že podélně a necháme zaschnout, potom naneseme akrylovou barvu, kterou je nutné nanést jiným směrem než lepidlo, to znamená, že pokud jsme lepidlo nanesli podélně, pak barvu naneseme svisle, vždy pouze jedním směrem!!!!!

Poté vezmeme fén a barvu fenujeme, dokud se nevytvoří praskliny. Při větší vrstvě nátěru jsou praskliny větší, při tenké vrstvě nátěru jsou praskliny jemnější. Takto popraskaný předmět můžeme následně dozdobit ubrouskem, jehož motiv se vám líbí a jste rozhodnuti jej použít.

Z ubrousku odstraníme dvě spodní vrstvy a vystřihneme daný motiv, který na předmětu budeme chtít. Pak potřeme místo kam ubrousek nalepíme tenkou vrstvou lepidla, opět to může být lepidlo herkules. Přilepíme ubrousek na požadované místo a necháme zaschnout.

Lepidlem pak ještě přetřeme ubrousek z vrchu. Jak vyrobit popraskaný lak a následně jej dozdobit ubrouskem tedy známe a takto si můžete ozdobit jakýkoliv předmět kolem vás. Levně si tak ze starých věcí uděláte věci nové, které jsou velmi zajímavé a pěkné. Vyrobte si dekoraci doma levně a rychle, jistě vás to bude i bavit.

Single content advertisement bottom
Related posts
Your comment?
Leave a Reply