6:43 am - Pondělí Listopad 28, 2022

Hořká nebo mléčná čokoláda?

Hedy

Autor obrázku: a olin

Hořká nebo mléčná čokoláda?

Každý z nás sem tam zhřeší a rozbalí si čokoládu. Kterou máte nejraději?

Hořká čokoláda

Bývá čokoláda, kterou děti často pohrdají, protože je málo sladká, lépe řečeno je spíše hořká a děti ji nemají rády. Ale hořká je, protože obsahuje velké procento kakaa a to dělá čokoládu nejen kvalitnější, ale také zdravější. Takže pokud děti rády mlsají a všichni víme, že tomu tak je, měly by si sem tam dát i kousek hořké čokolády.

Také se doporučuje, když trpíte vnitřní nemocí a vše co sníte, vyzvracíte, tak si dejte kousek hořké čokolády a údajně by vám to mělo zabrat.

Mléčná čokoláda

V dnešní době, kdy každý hledí na peníze, se do čokolády mléko nedává, jen aby byla levnější. A nejen, že neobsahuje mléko, které už jen podle názvu do této čokolády patří, tak kolikrát ji nemůžeme ani nazvat čokoládou. Každopádně je to druh, který je velmi sladký a děti, no, nejen děti ji milují, protože jak je známo, čokoláda obaluje nervy. Ale zase je méně zdravá. A další její výhodou je, že nám rychle dodává energii, protože obsahuje právě cukry, které se štěpí, aby se uvolnila energie.

Ať už máte čokoládu hořkou či mléčnou, mají více druhů:

Nejen, že si můžeme koupit více značek, ale také si můžeme vybrat z velké škály příchutí čokolády. Je pravou, že mnohdy tyto příchutě čokoládu ještě znehodnocují, protože jahodová náplň jahody ani neviděla a podobně. Ale i tak máme rádi tu možnost výběru, a když to není třeba nejzdravější, tak máme možnost koupit si to, co nám opravdu chutná.

Oříšková – čokoláda, která opravdu obsahuje oříšky, a ty nejdou nahradit nějakou chemikálií, takže teoreticky je z příchutí ta nejzdravější.

Jahodová – jak už bylo zmíněno, tak u jahod ani nestála, přesto ji máme rádi.

Višňová – je na tom úplně stejně jako jahodová, také neobsahuje opravdové višně.

Karamelová – chuť karamelu, který se táhne a pak rozplývá na jazyku je neodolatelná.

Chilli – ta je skutečně jedinečná, vyrábí ji kvalitní výrobce s vysokým podílem kakaa a úplně vás probere. Určitě ji ochutnejte.

A existuje mnoho dalších výborných příchutí čokolády, a kterou máte nejraději vy?

Single content advertisement bottom
Related posts
Your comment?
Leave a Reply