3:58 pm - Sobota Květen 22, 3509

Dolce and Gabbana

Autor obrázku: Lamees

Italské módní duo je mistrem svého oboru. Jde o jednu z nejmladších a současně neúspěšnějších značek na světě. Začátky však nebyly bůhví jak růžové a oba módní návrháři potřebovali přesný rys svých kolekcí.

Původ a vznik značky

Italové Domenico Dolce, narozený roku 1958 a o čtyři roky mladší Stefano Gabbana,se potkali v jednom ateliéru. Vzájemná spolupráce nejen utvrdila jejich podobné myšlenky, ale dali se i dohromady. V roce 1982 tak založili vlastní, společnou značku – Dolce and Gabbana. Jejich první debut nebyl kdoví jaký a navíc veškeré modely, které na přehlídce předvedli, byly šité ručně, velkými stehy. Šaty nijak nepobouřily ale ani neoslnily.

Opravdový začátek v roce 1985

Někdy se vznik italské značky datuje rokem 1985, protože právě v tomto roce se Dolce and Gabbana stala právě tou značkou, jakou jí známe dnes. Tehdy byli Domenico a Stefano na dovolené na Sicílii a uviděli krásnou, italskou modelku s ženskými křivkami, jak pózuje v černých plavkách a s černým šátkem. Tehdy se stal základním kamenem všech jejich modelů právě ženskost a vyzdvižení ladných ženských křivek.

Sexy modely s dávkou ženskosti

Veškeré modely značky Dolce and Gabbana jsou smyslné, sexy a velice oblíbené. Nejvíce pracují s černou v kombinaci s pestrými vzory a dále kožešinami, leopardím vzorem a jiné. Všechny modely od těch dvou italských návrhářů jsou vždy o krok napřed a vzhledem k tomu, že se dobře nosí, oblíbili si je světové celebrity. Dolce and Gabbana mají ve svém širokém portfoliu stálých zákazníků například manžele Beckhamovi, Madonnu, Scarlett Johanssonovou a mnoho dalších.

Dolce and Gabbana dnes

V současné době Domenico a Stefano netvoří pár, ale jejich spolupráce nebyla narušena. Vlastní několik butiků po celém světě a neustále svět módy překvapují neuvěřitelně smyslnými šaty, doplňky, dnes již i hodinkami, šperky, boty, nebo třeba parfémy.

Filed in: Oblečením