1:32 am - Neděle Říjen 24, 2021

Liběna Rochová

Hedy

Liběna Rochová

shevacreations / Pixabay

Královna českého oděvního designu. Tak takto bychom ji mohli nazvat, aniž bychom ji urazili a spolu s tím vyjádřili přesně, co Liběna Rochová znamená.

Nejsem návrhářka

Sama s e totiž nepovažuje za módní návrhářku, protože nenavrhuje, ale tvoří. A navíc dělá oděvy, které se nosí desítky let a ne pouze v jedné sezoně. Její kariéru poznamenala řada nepříjemností, se kterými se musela vypořádat, ale zvládla to, což ji postavilo na vlastní nohy. Cítí se být silná a neohrožená. Vlastní přehlídky dělá výhradně sama. I když je to několikamiliónová investice, vždy se ji, podle jejích slov vyplatí.

Pouze vlastní módní přehlídky

Je skutečným originálem. Jiní návrháři raději podepíšou smlouvu a nechají pracovat jiné. Tvoří pouze vlastní kolekce, které prezentují na hromadných přehlídkách, a účast či finanční záležitosti se jich netýkají. Liběna Rochová si zakládá právě na tom, že s davem nejde a je pravou dámou v oděvním průmyslu. Pokud prezentuje na hromadných přehlídkách, jde pouze o dobročinnou akci.

Časté cesty do zahraničí

Narodila se v Brně, kde také současně i bydlí. Nicméně spousty času věnuje na cestách a také v Praze, kde má i vlastní ateliér. Studovala střední odbornou školu textilní, poté chtěla pokračovat na vysoké uměleckoprůmyslové škole v Praze. Jenže tam, na základě „káravého posudku“ nebyla přijat.

Pracovitá a usilovná

Nic nevzdala a pokračovala ve své tvorbě. Měla cit pro materiál, ohromný talent a věděla, kterým směrem se chce ubírat. Nechyběla jí píle, pracovitost a úsilí. Asi deset let chodila na přehlídky, inspirovala se, předváděla svoji práci. Pak konečně ji byla nabídnuta skutečná práce – na světové přehlídce módy měla reprezentovat Českou republiku. A uspěla. Od té chvíle jezdí předvádět do zahraničí a drží se svého přesvědčení, dělat přehlídku sama.

Vybírá si, kdo její modely bude předvádět

Také si sama vybírá modelky. Většinou upřednostňuje vysoké, štíhlé s výraznými rysy. Nemusí být ani moc krásné, ale něčím opravdu zapamatovatelné. Její tvorba se soustředí zejména na večerní róby a společenské šaty. Nechybí ani běžné oblečení pro pravé dámy s dávkou noblesy a elegance.

Rodina nadevše

Pro Liběnu Rochovou je nejdůležitější na světě rodina. Díky její podpoře a dobré rodinnému zázemí se může soustředit na perfektní práci.

Single content advertisement bottom
Filed in
Related posts
Your comment?
Leave a Reply