Jak si vypěstovat dlouhé a zdravé vlasy?
Jak si vypěstovat dlouhé a zdravé vlasy?
Pokud se vám líbí dlouhé vlasy a chcete, aby byly zářivé a zdravé, zkuste těchto pár tipů. Dlouhé vlasy jsou známkou dívčího vzhledu a mužům se líbí, když má žena vlasy alespoň na ramena. Pokud ale máte strach, že zrovna vaše vlasy nejsou dost silné nebo zdravé, čtěte dál.
Jak na zdravé vlasy?
1. Často zastřihávejte
Když už jsou vlasy zničené, je velice obtížné je znovu opravit. Můžete si na ně dát keratin, posilující šampon nebo regenerační kůru, co vám však jednoznačně pomůže, je dobrý střih. Pokud máte poškozené konečky fénováním, vlasy jsou slabé, rozdvojené nebo se lámou, nechte si je ostříhat. Nemusíte volit radikální střih, nechte si vlasy postupně zastřihávat, po tom co vám zase dorostou, je můžete ostříhat znovu.
2. Nepoužívejte barvy, které obsahují silné chemikálie jako je peroxid
Pokud máte vlasy zesvětlované, nechte si je odrůst. Začněte se barvit přírodními barvami, které buď neobsahují žádný amoniak, nebo alespoň minimální množství. V dnešní době jsou již na trhu barvy, které neobsahují
žádné umělé složky, to samé platí o šampónech, vlasových olejích a kůrách. Vaše vlasy vám za to budou vděčné.
3. Starejte se o své vlasy pečlivě.
Pokud chcete mít vlasy dlouhé, vyhněte se náročným účesům, tupírování, lámání vlasů či jejich poškozování. Vyberte si dobrého kadeřníka, který používá šetrné metody. Zapomeňte na trvalou nebo prodlužování vlasů. Tyto metody vám vlasy téměř vždy zničí a navíc je těžké odhadnout výsledný efekt. Kupte si šetrný kartáč či hřeben, který vaše vlasy lehce rozčeše a nebudou se na nich tvořit suky.
4. Snažte se používat fén a žehličku co nejméně.
U delších vlasů by vám stejně trvalo dlouho, je vysušit, umývejte si vlasy večer a nechte je uschnout přírodní cestou. Ani používání drahých chemických prostředků, které by vaše vlasy měly uchránit před vysokou teplotou, nejsou bezpečné. Žehličku či fén používejte pouze na zvláštní příležitosti. Nenoste vlasy v culíku příliš často, kromě sportovních aktivit je nechte volně. Používejte pouze šetrné gumičky, které nevytrhávají vlasy. V
žádném případě nepoužívejte gumové.
5. Snažte se vyhýbat chlorované a slané vodě
Vlasy si při plavání vyčešte nebo použijte pokrývku. Pokud si vlasy namočíte, umyjte si je potom co nejdříve šampónem. Nenechte vlasy na slunci po kontaktu s chlorem nebo solí.
6. Neumývejte si vlasy šampónem příliš často
Ano, můžete být malinko líní. Příliš časté mytí vlasů šampónem z nich smývá přirozenou ochranu. Vlasy mají samo-čistící oleje, které se začnou po pár dnech uvolňovat. Nikdo nechce, aby jste chodily s mastnými vlasy, ale umývat si vlasy každý den také není zdravé. Najděte si zlatou střední cestu.
7. Umývejte své vlasy ve vlažné či studené vodě.
Nikomu se nechce umývat si pokaždé vlasy v ledové vodě, ale pokud si je budete umývat alespoň vlažnou, vlas se uzavře a bude méně náchylný k
lámání. Vlasy budou lesklejší a prokrví se vám pokožka hlavy. Zkuste předklonit hlavu, a na konci sprchování umýt vlasy co nejstudenější vodou.
8. Vyhněte se nezdravým dietám.
Pokud potřebujete zhubnout, vyhněte se redukčním dietám, které obsahují málo živin a vitamínů. A také striktní vyhýbání se tukům bude mít negativní efekt na vaše vlasy. Olivový olej má blahodárný vliv na regeneraci vlasů. Listová zelenina dodává vlasům pevnost a vajíčka zase lesk. Nápoj z
Aloe Vera dodává vlasům elasticitu a zdravý vzhled. Pitím dostatečného množství vody zajistíte vlasům hydrataci.