Poznejte nemoc podle očí!
Poznejte nemoc podle očí!
Stejně jako diagnostikování nemoci pomocí pohledu na jazyk nebo nehty, tak i podle očí se dá rozpoznat, že je s Vaším tělem něco v nepořádku. Odborně se tato nauka nazývá irisdiagnostika a původ má již v daleké Číně a později Egyptu.
V dnešní době má však hodně fanoušků zabývajících se alternativní medicínou. Oči jsou zrcadlem nejen duše, ale i Vašeho zdravotního stavu, prozradí nejen Vaše emoce, ale i nemoci. Podle oka a jeho vzhledu můžete rozpoznat nemoci jako jsou cukrovka, roztroušená skleróza, infarkt, ale i rakovina, borelióza, pásový opar nebo AIDS. Jakákoliv odlišnost v barvě nebo znaménku na oční duhovce, bělmu či panence může znamenat důležitou informaci.
Irisdiagnostika neodhalí nemoc samotnou, ale pídí se po kořenu problému, který se často skrývá v nesouladu vnitřních orgánů a tělních soustav. Neměla by být však samostatným vyšetřením, díky němuž by byla stanovená konečná diagnóza. Měla by sloužit jen jako berlička k tomu, dostat se na kloub zdravotnímu problému. Přičemž platí, že orgány uložené v levé části těla jsou skryté v levém oku a ty, které jsou uložené na pravé straně těla, zase objevíme v oku pravém.
Co můžou Vaše oči prozradit?
Pokud jsou Vaše oči krvavé a vyloučili jste možnost úderu do oka, pravděpodobně za to může zvýšený krevní tlak nebo porucha srážlivosti krve.
Vypoulené oči zase značí problémy se štítnou žlázou nebo nedostatek některých vitamínů a minerálů.
Pokud mají Vaše oči rozdílnou barvu, s největší pravděpodobností se jedná o krvácení do oka, cizí těleso, zánět, ale i vážnější a zároveň vzácnější onemocnění nebo nějaký syndrom.
Jestliže je Vaše oční víčko pokleslé, může to být důsledkem mozkové příhody. V jiném případě to může být vinou rostoucího mozkového nádoru.
Pokud zpozorujete, že Vaše zorničky mění svoji velikost, může to být způsobené mozkovou mrtvicí, nádorem nebo může jít o příznaky roztroušené sklerózy.
Poměrně vzácným onemocněním je takzvaná Wilsonova choroba, která se projevuje poruchou vylučování mědi z těla. Poznáte jej podle barevného kroužku obklopující zorničku, tedy kruhu na rohovce.
Náhlý otok očního víčka, způsobuje (po vyloučení běžného otoku způsobeného například alergií) genetické onemocnění zvané neurofibromatóza. Ta způsobuje rozsáhlé nádory, které postihují nervovou soustavu.
Pokud je Vaše bělmo žluté, kromě žloutenky se může jednat také o jaterní cirhózu nebo nádor na žlučových cestách.
Trápí Vás dlouhodobě tmavé kruhy pod očima, přestože je Váš spánek dostatečně vydatný? V tom případě si dávejte pozor na svůj denní příjem tekutin, můžete být totiž dehydratovaní. Dále to může být způsobené nedostatkem vitamínů, železa a antioxidantů. V některých případech se tak může projevovat také potravinová alergie.
Jestliže Váš problém tkví ve váčcích pod očima, pravděpodobně trpíte zánětem dutin, infekcí močových cest nebo onemocněním ledvin, které způsobuje zadržování vody v těle.
Červeným bělmem se zase projevuje podráždění způsobené zánětem spojivek, což je častý problém všech alergiků, nebo únavou a nadměrným namáháním očí.
Jednotlivé barvy v duhovce
Pokud je Vaše duhovka hnědá, máte problémy s játry. Oranžová barva poukazuje na potíže se slinivkou, zatímco žlutá na ledvinové problémy. Jasně bílou barvou se projevuje akutní zánět v určité oblasti, světle béžovou až oranžově žlutou zase problémy se štítnou žlázou, bušení srdce nebo zadržování vody v organismu. Červená barva značí problémy s hormonální soustavou, zatímco šedá vypovídá o chronickém poškození některých tkání. Černá barva je poměrně vzácných jevem, hovoří však o závažném poškození vnitřních orgánů. Ostatní barvy jako je například fialová se přikládají cukrovce a jiným nemocem.