3:56 pm - Středa Březen 21, 2018

Chcete si udržet jiskru ve vašem vztahu? Máme pro vás fajn rady.

Víme sami dobře, že je nutné paralelně pečovat o vše, co je pro nás důležité a také jsme si vědomi toho, že je potřebné pečovat o to, co chceme dlouhodobě udržet – nevyjímaje partnerský vztah.

Pojďme na to!

Autor obrázku: EvelynGiggles

1. Důležité jsou maličkosti: detaily tvoří celek a proto je důležité na ně nezapomínat. Zanechte partnerovi příjemný vzkaz – například v kuchyni na stole či v koupelně na zrcadle. Může být o tom,  jak ho milujete nebo co pro vás znamená – Uvolněte svou kreativitu. Potěšíte tím partnera, který si na vás s láskou vzpomene.

2. Každý má jiné city a prožívání. Berte to na vědomí: ne vždy se shodneme a častokrát každý reagujeme jinak. Je potřebné poznat svého partnera i po emoční stránce a rozpoznat jeho změny nálad. Uvidíte, že vám oběma bude lépe a budete spolu šťastnější.

3. Smích je „brácha“ štěstí: život není  jen radostný a pozitivní. Ale to neznamená, že s partnerem budete prožívat to samé, jako kupříkladu práci – nudu. Zkuste vymyslet nějaký plán, který spolu s partnerem  podniknete a tím prožijete úsměvné chvíle. I takový film nebo večeře, procházka vám dokáže vykouzlit úsměv na tváři.

4. Polibek: vzpomínáte na to, když jste se s partnerem líbali celý den a nemohli jste přestat? Možná vám to chybí a zapomínáte na to, jak je to důležité. Pojďte to změnit a ukažte partnerovi svou touhu.

Autor obrázku: bigbirdz

5. „Rande“ jako součást vztahu: jste v práci a váš přítel též? Končíte v podobnou hodinu? Využijte toho, překvapte a napište mu v kolik a kde se sejdete. Tím „opepříte“ vztah a také odbouráte únavu.

6. Naslouchejte jeden druhému:  umění naslouchat je vzácné,  a pokud jej ovládáme, dokáže zázraky. Jste-li vnímavá, určitě se vám bude hodit, když se naučíte zcela rozumět svému partnerovi. Potěšíte ho, když zareagujete na to, co ho tíží a dokážete ho pochopit. Každá práce na vztahu má své plus a pokud se do toho pustíte hned dnes – změny přijdou během pár týdnů. Rozumíte svému partnerovi? Pokud je odpověď „ne“, víte co máte dělat.

7. Mějte společný zájem: pokud máte rozdílné zájmy, je potřebné si určit aspoň jednu věc, kterou budete dělat společně. O které se můžete bavit a rozvíjet se v ní. Vždy je krásné, když můžete dělat nějakou činnost s někým koho milujete. Četba knih, běhání, výtvarná činnost, bowling a podobně. Vždy se dá něco najít co vás bude spojovat!

Práce na vztahu se vyplatí!

Filed in: Vztahy