3:56 pm - Středa Březen 21, 2018

Málo komunikace vztahu škodí

Autor obrázku: bigbirdz

Ve vztahu je jednou z prioritních věcí komunikace. Lidé, kteří spolu mají nějaký vztah (ne negativní), by spolu měli komunikovat co nejčastěji, aby nedošlo k porušení přátelství, příbuzenských vztahů, milostného vztahu aj.

Jedná se zejména o výměnu informací …zajímáte se o toho druhého (či o více osob) a zároveň mu sdělujete své zážitky, problémy apod. Opět se lze řídit čínským moudrem: „Sdílená radost je dvojnásobná a sdílený smutek je poloviční.“

Proč komunikovat …

Komunikace by se neměla opomínat nejenom kvůli uchování příbuzenských vztahů apod., ale ani kvůli důvěře a zájmu. Člověk, se kterým komunikujeme má pocit, že se o něj zajímáme a tím se zlepšuje a upevňuje vztah mezi Vámi. Ovšem pozor …komunikace se nesmí zvrtnout ve výslech – to by pak bylo akorát na škodu – všeho s mírou, jak se říká. Zrovna tak ovšem nedávejte najevo nezájem, tím byste vše ještě více zhoršili. Ovšem předstíraný zájem je také špatný.

Řešte problémy

Autor obrázku: Bailey Weaver

Pokud máte nějaké problémy, řešte je!“ Rozhodně si je ale nenechávejte pro sebe a už vůbec si kvůli svým skrytým problémům nevlévejte vztek na ostatních …tedy, ne na těch, na kterých Vám záleží.

Pokud máte problémy v milostném vztahu, je potřeba si o nich prvně promluvit s několika dalšími lidmi …jak to vidí, co by poradili – a to jak s muži, tak i se ženami. Každý má totiž na danou věc či situaci jiný pohled a po „sesbírání“ několika názorů jistě vydedukujete sami správné řešení. A až poté, co o všem popřemýšlíte a usoudíte, že chyba je skutečně v tom druhém a ne ve Vás, si promluvte se svým partnerem (partnerkou) a problémy společnými silami vyřešte.

Formy komunikace

Existuje několik forem komunikace …těmi základními je komunikace verbální (ústní) a neverbální („ne“ústní, tedy psaní, kreslení apod.). Nejprocítěnější je samozřejmě ta verbální …při té ovšem nezáleží pouze na slovech, která říkáte, ale také na intonaci hlasu a na úsměvech. Jeden úsměv totiž mnohdy vyjádří mnohem více, než „1000 slov“.

Pokud samozřejmě není jiná možnost, se svým protějškem (nebo s příbuznými či s přáteli) si pište co možná nejvíce …ovšem musíte poznat, kde je hranice …pokud si totiž Váš protějšek nebude chtít psát, budete ho tím akorát otravovat.

Filed in: Vztahy