5:13 am - Sobota Červenec 2, 2022

Jak se účinně zchladit?

Hedy

Jak se účinně zchladit?

Letní teploty válcují celé Česko, proto je důležité vědět, jak se při těchto tropických hodnotách účinně zchladit, aby nám bylo lépe a neohrožovali jsme své zdraví. Všem je nám těžce, mnohonásebně hůř na tom bývají  nejen malé děti, ale i starší obyvatelé, turisté, těhotné ženy a nemocní lidé.

Velmi důležité je hodně pít, což znamená alespoň dva litry denně . Pokud však děláte fyzicky náročnou práci, nebo sportujete, musíte pitný režim zvýšit, uvádí se, že alespoň o jeden litr.

Autor obrázku: Mary Quite Contrary

Zažeňte žízeň

Co vás osvěží jsou mátové limonády, minerálky a ovocné šťávy nebo džusy. Nejideálnější je ale pít obyčejnou vodu. Také různé druhy jogurtů, nebo kysané mléko jsou velmi dobré na osvěžení.

Nemořte zbytečně zažívání

Pokud budeme řešit co si v takovýchto vedrech dát k obědu, je nejlepší variantou lehké a osvěžující jídlo jako na příklad syrová zelenina nebo ovoce, vše v podobě salátů, nebo studených letních polévek.

Hodně vody obsahují okurky nebo rajčata, z ovoce je nejlepší meloun.

Zrádná klimatizace

Pokud se chceme ochladit doma nebo v práci, dobrou variantou je klimatizace. Ale pozor, neměl by být velký teplotní rozdíl mezi místností a teplotou venku. Nejvyšší maximální hranice rozdílu je 6 stupňů, pak hrozí nachladnutí. Pokud by byl rozdíl teplot nižší, pomohou různě velké větráky, studené obklady nebo kostky ledu. Příjemným osvěžením je i voda ve spreji, ochladí a probudí vás.

 

Chcete – li se účelně a bezečně bránit proti velkým horkům a cítit se lépe, zkuste využít tyto rady, zabírají a zaručeně vás ochladí.

Single content advertisement bottom
Related posts
Your comment?
Leave a Reply