3:10 pm - Pátek Květen 20, 2022

Moderní přeprava v evropském stylu – aerotaxi

admin

Let vrtulníkem

Chytit si taxi potřebovala už někdy řada z nás. Jak se ale dá chytit aerotaxi a k čemu to vlastně může být? To možná ještě nevíte a následující text vám to objasní.

Co je aerotaxi

Na pilota samozřejmě v tomto případě nebudeme mávat, to by nemělo žádný efekt. Aerotaxi funguje ovšem opravdu podobně jako běžné taxi. Potřebujete se někam dopravit rychle, snadno, efektivně a s časovou flexibilitou? Aerotaxi řeší vaši situaci.

Pronajmete si při něm soukromé letadlo. Na účel cesty se vás v tomto případě ptát nikdo nebude. Využívat aerotaxi je běžné pro soukromé i služební účely. Všechny cesty mají společného jmenovatele: Ti, kteří je absolvují, jednoduše odmítají trávit čas v úmorných zácpách na silnicích, nebaví je mačkat se v přeplněné MHD a tradiční letecká doprava jim pro svou hromadnost rovněž nevyhovuje.

Jak aerotaxi funguje

Proč tedy nespojit výhody leteckého přesunu s komfortem ryze individuálního cestování? Místo nervózních, vystresovaných řidičů a uspěchaných spolucestujících uvidíte jen neopakovatelně půvabnou ubíhající krajinu kolem sebe. Aerotaxi se tak zároveň může stát vyhlídkovým letem.

Většinou se tento způsob dopravy používá pro evropské destinace. Start i cíl si můžete pochopitelně navolit ryze podle sebe. V tuzemsku je takovou malou Mekkou aerotaxi především Praha. Právě zde se přirozeně koncentruje mnoho lidí a řada z nich potřebuje operativně řídit své obchodní plány i v zahraničí. Letadlo může navíc napomoci v očích vašich partnerů ke zvýšení prestiže.

Aerotaxi, bezpečný a ekonomický typ dopravy

Zpravidla se pro tento typ přepravy používají letouny typu business jet, případně malá vrtulníková letadla. Tento typ dopravy je čím dál dostupnější i po stránce ekonomické. Let vrtulníkem aerotaxi zcela jistě není vyhrazen jen hrstce nejmovitějších a nic tomuto druhu cestování nebrání v masové oblibě.

Na závěr ještě drobný náhled do statistik: Letecká doprava skutečně je bezpečná. Obyčejná jízda autem je dle Modern Railways dokonce 62x nebezpečnější. Obava, že s vámi vrtulník aerotaxi jednoduše spadne, jistě není na místě.

 

Single content advertisement bottom
Related posts
Your comment?
Leave a Reply