7:49 pm - Čtvrtek Srpen 11, 2022

Sebevědomí

Hedy

Sebevědomí

Častým důvodem, proč si lidé nevěří je, že znají někoho lepšího, úspěšnějšího v dané činnosti, či v daném směru, kterým by se také rádi ubírali. Je ovšem jasné, že vždycky bude někdo v něčem lepší …nemusí to ovšem být dnes, ani zítra, ale dokonce ani za měsíc za rok – zkrátka to někdy přijde. To ovšem rozhodně není důvodem, proč nedělat něco, co Vás baví, či k čemu máte nějaké citové pouto – jistě mnozí ocení Vaši snahu a i Vaše činy.

Autor obrázku: Tim Parkinson

Vzhled

Častým faktorem, kde se odsuzují zejména dívky, je vzhled. Mnoho dívek má své idoly, podle kterých chtějí vypadat. Téměř každý má nějaký svůj idol, ke kterému vzhlíží a chtějí jej co nejvíce napodobit. Chtějí se změnit, protože si myslí, že nejsou hezké – zdali to tak je, či nikoliv, ať posoudí každý sám – ovšem na každého (ať už to je muž nebo žena) čeká ten vysněný princ či princezna. Někdy je ovšem smutné, že jejich příchod trvá i delší dobu, než si přejeme.

Práce

Součást života valné většiny lidí, ve které soupeří především muži. Chtějí stále vyšší a vyšší posty, více peněz, větší moc …často si však neuvědomují, že s mocí přichází i zodpovědnost, jíž se mnozí často straní. Mnozí se zase naopak odsuzují a nalhávají si, že na daný druh práce zkrátka nemají, že to nedokáží, že nikdy nedosáhnou takového postu, jako jejich vysocí nadřízení. Řídící pracovníci se samozřejmě mění obtížněji, než ti řadoví, má-li ovšem někdo patřičné kvality, neměl by se bát je projevit.

Autor obrázku: Chrys Omori

Strach

Hlavním faktorem, jenž ovlivňuje naše životy, je strach. Právě ten nám totiž nedovoluje dělat ta či ta rozhodnutí, dosahovat vyšších pracovních pozic, nárokovat si lepší podmínky, jít si za svým vysněným partnerem či partnerkou. Obavy z odmítnutí a z neúspěchu jsou společníky strachu a společně nám tak brání jít si za tím, co skutečně chceme, či na co máme dokonce nárok.

Hlavu vzhůru

Zkuste překonat všechny obavy i strach. Někdy je to samozřejmě velmi, velmi těžké – překonáte-li se ovšem jednou, pak už to půjde zase o něco lépe, a i když Vám budou druzí podrážet nohy, jděte dál a dosáhněte toho, čeho chcete – ty, kteří Vám to nepřejí, dosažením svého cíle naštvete …jiní Vás zase začnou konečně respektovat a brát Vás jako rovnocenného, ba i jako svůj idol.

Single content advertisement bottom
Related posts
Your comment?
Leave a Reply