1:26 pm - Pátek Říjen 7, 2022

Vybíráme novou obývací stěnu. Jakou barvu by měla mít?

Hedy

Vybíráme novou obývací stěnu. Jakou barvu by měla mít?

Rozhodly jste se konečně zbavit starého obývákového nábytku, na který už vám byla hanba se i podívat? Nebo se stěhujete do nového domova, který teprve budete zařizovat? Lámete si hlavu, jakou barvu obývací stěny zvolit? Pak se společně podívejme na to, podle jakých kritérií se rozhodovat.

Vzhledem k tomu, že je obývací pokoj tou nejfrekventovanější místností domova, každému velmi záleží na jeho vzhledu. Ten určuje design nábytku stejně jako celkové barevné ladění pokoje. Při výběru obývací stěny je důležité zamyslet se nad tím, jak bude ladit se zbytkem interiéru. Především je potřeba brát v potaz velikost prostoru, barvu podlahové krytiny a barvu zdí.

Velikost obývací stěny a obývacího pokoje

S tímto bodem souvisí typ i barva obývací stěny. Mohutný nábytek zakrývající většinu zdi nesvědčí malému prostoru, zbytečně mu ještě ubírá na velikosti a působí velmi stísněně. Moderní trendy ale stejně takovému nábytku příliš nefandí, dnes se proklamuje především vzdušnost sektorových obývacích sestav. Z těch se dá poskládat pěkná, moderní i praktická obývací stěna i jen z několika kousků. Co se týče barvy nábytku, platí, že světlá barva opticky zvětšuje a rozjasňuje prostor a tmavá naopak. I do menšího obýváku je možné zvolit tmavší nábytek, jen je potřeba vhodně barevně doladit zbytek pokoje, aby celek nepůsobil smutně a stísněně.

Sladění obývací sestavy s barvou podlahy

Podlaha je záležitostí, kterou neměníme příliš často. Proto ji určitě musíme zohlednit při výběru nábytku. K tmavé podlaze se hodí světlejší odstíny obývací stěny, ke světlé podlaze naopak. Nábytek by měl ve výsledku vždy vyniknout, nikoliv splývat s podlahou.

Moderní obývací stěny a barva výmalby

Každý má raději jiné barvy a jejich kombinace, takže je to pouze otázka vkusu. Přesto i tady platí pravidlo, že hlavním bodem by měla být vždy obývací sestava, kterou příjemně dokresluje barevné ladění zdí.

Vzhledem k široké nabídce trhu není snadné vybrat si tu pravou obývací stěnu a chce to hodně rozmýšlení. Výsledek pak ale jistě bude stát za to. Užitečné a zajímavé informace k výběru obývací stěny a dalšího nábytku do obývacího pokoje jsou k mání na webech IDnábytek.cz a Nábytek-dnes.cz.

A kde se dá koupit krásný a moderní nábytek? Podívejte se ZDE.

Single content advertisement bottom
Related posts
Your comment?
Leave a Reply