6:28 am - Sobota Červenec 2, 2022

Doplňky stravy v podobě olejů a tuků

Hedy

Doplňky stravy v podobě olejů a tuků

Naše tělo potřebuje vedle kvalitní stravy a vitamínů i spoustu jiných látek, doplňků stravy a my vám teď ukážeme, z čeho některé získáte a k čemu vám poslouží.

Lněný olej

Pamatujete na Krtečka z dětské pohádky, který si ze lnu vyrobil kalhoty, které mu velice dobře sloužily? Šlo o takovou malou ukázku, jak je len pro život živých jedinců nezbytný. My nebudeme dělat vlákna a plátna, ale zaměříme se konkrétně na lněné semínka, ze kterých se lisuje skvělý olej.

Je perfektní jako prevence snad všech chorob, udržuje zdravou kůži, vlasy, nehty a odstraňuje trávicí potíže, zejména zácpu a také podává pomocnou ruku při problémech s otěhotněním i impotenci.

Osoby hlídající si svoji váhu přísným okem budou mít nespíš obavy z toho, že by měli požít olej – tuk. Nicméně – lze je bez potíží uklidnit, neboť z těchto tuků se nepřibírá, naopak pomáhají snižovat hladinu cholesterolu. Lněný olej jako doplněk stravy kupujte pouze v lékárnách. Ten ze železářství není určen k vnitřnímu užití.

Autor obrázku: Jessica Crabtree

Pupalkový olej

Pupalkový olej je produktem africké rostliny Pupalky a již před několika lety v kmenech afrických domorodců se tento olej užíval jako prostředek k léčení ran. Podpoří nejen správné hojení, ale napomáhá také při léčení hemeroidů, odstraňuje bolení v krku a poradí si s chrapotem. Zmírňuje revmatické potíže a je výtečným pomocníkem při péči o pleť. Nejen že zmírňuje projevy akné, ale je nápomocný při léčbě ekzému a vůbec tak celkově udržuje zdravou kůži. Při užívání se předem poraďte s vaším lékařem. Ne všichni mohou pupalkový olej dobře snášet.

Žraločí olej

Jde o rybí tuk, ale poněkud lepší šarže. Dlouholetou studií a pozorováním byly žraloci vyhodnoceni jako živočichové s ohromnou imunitou. Proto i tuk ze žraloka je zázračným lékem na lidskou imunitu. Obsahuje řadu zdraví prospěšných látek, díky čemuž si snadno poradí při akutních problémech s nachlazením, rýmou nebo kašlem, či jinými infekcemi. Skvělých výsledků olej také dosahuje při léčení dýchací soustavy, zejména pak astmatu a žraločí olej poskytne i rychlejší hojení veškerých ran. Podporuje tvorbu červených i bílých krvinek a je nápomocen při léčbě rakoviny.

Rybí tuk

Autor obrázku: rjp

Mastná tekutina páchnoucí po rybách vyvolává ve většině jedinců odpor. Což je celkem normální, ale kdo by nevydržel pár vteřin nechutenství pro zdravý a dlouhý život? Pravidelná konzumace rybího tuku chrání srdce proti onemocněním, posiluje cévy a upravuje krevní tlak. Také zvyšuje imunitu a působí jako ochranný štít proti zánětlivým chorobám.

Perfektních výsledků rybí tuk dokazuje při prevenci chorob a léčbě pohybového aparátu a stejně tak při problémech s pletí. Doporučuje se pravidelně užívat při onemocnění lupénky. Omezí střevní obtíže a co je vůbec podstatné je, že podporuje duševní zdraví. U dětí podporuje paměť a zamezuje vzniku poruch učení. Běžnému zdravému jedinci postačí rybí tuk doplnit klasickou, pestrou stravou a do jídelníčku zařadit dvakrát týdně rybu.

Single content advertisement bottom
Related posts
Your comment?
Leave a Reply