6:22 am - Sobota Červenec 2, 2022

Krásná dovolená v Bibione

Dana

Když se řekne Bibione, spousta z nás si vybaví, že jde o krásné letovisko na kraji Itálie. Město Bibione je velmi známé a rok co rok se tam vrací mnoho turistů. Je to místo, kde si člověk užije sluníčka, skvostné písečné pláže a zrekreuje se. A nejen to, tohle místo vás ohromí svojí útulností, skvělými hotely a hlavně mořem.

Osmi kilometrová pláž v Bibione je opravdu krásná a udržovaná. Čistý, jemný a teplý písek do kterého se příjemně zaboříte, jak při chůzi, tak při slunění se. Děti si zde pořádně vyhrají, postaví si velký hrad z písku, tudíž až je omrzí koupání mají o další zábavu postaráno. Když si budete chtít zahrabat celé tělo do písku, věřte, že tento písek je k tomu jako dělaný. Opalování v písku je samozřejmostí, nikde vás netlačí žádný kamínek nebo nerovná plocha, proto není ani divu, že mnohé z nás měkká ,,postýlka z písku“ ukolébá ke spánku.

Krásná dovolená v Bibione

Pláž v Bibione

Jadranské moře, které obklopuje celý prostor pláže je průzračné, má příjemnou teplotu a pozvolný přístup do vody uvítají nejen rodiny s dětmi, ale i mladí lidé, kteří se chtějí vydovádět a užít si společnou zábavu. Vlny v moři vás osvěží natolik, že se vám nebude chtít z vody a budete na břehu lenošit, kde již zmiňované teplé vlny budou příjemně narážet do vašeho rozehřátého těla.

Na pláži je nespočetně lehátek se slunečníky, které můžete za poplatek využít. Někdo ale uvítá polehávání na písku na kraji moře.

Nechybí zde ani sprchy, toalety, přebalovny pro miminka, které jsou zdarma, jako i samotná vstup na pláž.

Při opalování a odpočinku se připravte na odhánění ,,dotěrných“ prodejců, avšak najde se i pár takových, kteří si rádi něco zakoupí. Prodejci nabízí osušky, bižuterii, sluneční brýle, zaplétání copánků, smyvatelná tetování, pro děti létající draky, kabelky.

Krásná dovolená v Bibione

Pláž v Bibione

Nechybí tu ani restaurace a pojízdný stánek se zmrzlinou a občerstvením, který putuje po dlouhé pláži celý den.

Ubytování si zde můžete vybrat jak pár metrů od pláže v luxusních hotelech, tak i ve městě Bibione. Jsou tu pěkné penziony, soukromé apartmány a vše v blízkosti pláže.

Určitě se vydejte na noční procházku po městě, kde je otevřeno spoustu obchůdků, restaurací, místních klubů a barů.

Dovolená v Itálii v letovisku Bibione rozhodně stojí za to a budete se vracet s nezapomenutelnými zážitky.

autor: Dana Boudová
obrázky: Dana Boudová

Single content advertisement bottom
Filed in
Related posts
One Response to “Krásná dovolená v Bibione”
  1. Michal
    # 9.11.2012 at 11.43

    Autorku článku velmi chválím za krásné obeznámení této krásné lokality v Itálii. V Bibione jsem již jednou byl a moc se mi tam líbilo. Takže určitě všem doporučuji!:)

Leave a Reply