5:05 am - Pondělí Listopad 28, 2022

10 rad jak zhubnout s úspěchem

Hedy

10 rad jak zhubnout s úspěchem

Žádný fígl ani tip vám ještě nikdy zhubnout nepomohl? Zkuste ty naše a budete zaručeně překvapeni! Držet dietu v žádném případě neznamená hladovět!

Autor obrázku: Jiří Zůna

1. Vynechejte alkohol

V alkoholu jsou škodlivé látky a navíc hodně cukru. Pitím alkoholu získáte velmi mnoho kalorií, a to už po pár sklenkách! Nepít alkohol prospěje navíc i vaší peněžence.

2. Vykliďte spíž

Každý z nás dokáže vyklidit nezdravé jídlo ze své spíže, nebo ho ignorovat. Ale raději se brambůrků, bonbónků, čokolád a jiných cukrovinek zbavte.

3. Nevynechávejte snídani

Odborníci říkají, že nejlépe se hubne, když sníte polovinu denní dávky kalorií právě ráno. Nebojte se pořádně nasnídat. Snídaně je totiž i nejdůležitější pro vaše tělo.

4. Plánujte

Pokud budete déle mimo domov, naplánujte si a mějte u sebe vždy nějakou zdravou svačinku. Pak se vám nemůže stát, když dostanete hlad, že si koupíte něco nezdravého a zaženete hlad právě tím.

5. Polévky

Nejlepšími polévky na zahnání kalorií jsou husté polévky. Navíc zasytí na dlouhou dobu a jsou zdravé.

Autor obrázku: -Ebelien-

6. Zelenina a ořechy

Každý dospělí člověk, by měl za den spořádat minimálně tři porce zeleniny. Zelenina zažene velmi dobře hlad a nemá kalorie, protože většinu z ní tvoří voda a to bude pro vaše hubnutí velmi přínosné. Není nad to si také dát ke svačince deset ořechů, které obsahují zdraví pro vaše tuky. Navíc s ovocem velmi dobře zaženou hlad. Kupte si nejlépe vlašské.

7. Večeře

Při večeři toho tolik nekonzumujte. Dejte si raději menší porci zeleniny a hubnout půjde samo. Nejhoršími kaloriemi jsou brambory a jiné přílohy!

Když si dáte před večeří porci hlávkového salátu, poznáte změnu. Protože listy křehoučkého salátu uspokojí chuťové buňky a částečně zaplní žaludek.

Nejhorší však je, když jíte pozdě večer. Alespoň dvě hodiny před spaním byste si už k jídlu neměla nic dávat. Tělo se připravuje na spánek a klid a už žádné kalorie nepotřebuje.

8. Týdenní výjimka

Když jednou týdně uděláte hřích a smlsnete jídlo, které vám nejvíce chutná nebo na které máte zrovna největší chuť, nic tím nezkazíte. Pravidla jsou přeci od toho, aby se porušovala.

9. Návštěva restaurace

Během diety nejsou zakázané, ale musíte si vybrat správné jídlo. Japonská a řecká kuchyně vše vyřeší avšak indická, thajská nebo čínská jídla už obsahují hodně tuku.

10. Nehltejte

Jídlo se nesmí jíst příliš rychle a za pochodu, ale pěkně v klidu. Spolknete jídlo a potrava v žaludku se objeví až za 20 minut a pokud budeme příliš hltat, bude to mít následek přejedení.

Na závěr

Pokud držíte dietu a vážíte pořád stejně, nezoufejte. Zvolená dieta pak není správná a je jí potřeba změnit. Nevažte se každý den, to vás může akorát stresovat – stačí jednou týdně a to nejlépe ráno po vyprázdnění.

Stačí jedna hodina denně pohybu a kila půjdou sama dolů – udělejte si třeba večerní procházku nebo chůzi do schodů.

Víme, že máte i chuť na něco sladkého – dejte si zelený čaj, vodu s citrónem nebo žvýkačku.

Single content advertisement bottom
Related posts
Your comment?
Leave a Reply