6:00 pm - Čtvrtek Srpen 11, 2022

Největší kosmetické mýty a pravdy

Hedy

Největší kosmetické mýty a pravdy

Myslíte si, že Vás ve světě kosmetiky už nic nepřekvapí? Přečtěte si následující mýty a pravdy ze světa krásy. Možná, že jim stále věříte i Vy! 

Řasenka způsobuje vypadávání řas!

Opravdu? V tom případě ji vyhoďte ze své kosmetické taštičky a začněte si ráno co ráno lepit umělé. Řasenka samozřejmě neškodí, naopak v dnešní době většina z nich obsahuje pečující složky, které řasy vyživují a posilují.

Lámavost, slábnutí a vypadávání řas je způsobeno hlavně špatným nebo nedostatečným odličováním. Řasenku musíte odličovat kvalitním odličovacím přípravkem, šetrným způsobem, jemnými a pomalými tahy směrem odshora dolů.

Určitě byste se při odličování měla vyvarovat zběsilého drhnutí a „cikcak“ pohybů. Potom není divu, když na vatovém tamponu pár vypadaných řas najdete.

Make-up ucpává póry a způsobuje akné!

Tento mýtus je jedním z vůbec největších. Na trhu je k dostání bezpočet značek a ještě více jednotlivých produktů zaměřených jak na různé typy, tak stáří pleti, včetně široké palety odstínů a textur od pěnových, přes tekuté až po pudrové. Stačí si jen vybrat podle stavu Vaší pleti a peněženky.

Pokud existuje make-up, který kvalitu pleti zhoršuje, pak se zcela jistě jedná o produkt nevalného složení a původu – často může jít i o kosmetiku z tržnice, která nemá s kvalitní péčí nic společného! Některé podkladové báze nebo make-upy jsou vyráběny na vysoké bázi silikonů, které sice pleť vyhlazují, ale ta zároveň nemůže dýchat a může se to skutečně projevit ucpáváním pórů. Takže, když make-up, tak kvalitní.

V mládí není potřeba používat pleťový krém

Je jedno, jestli je Vám dvacet nebo padesát, i miminka používají tělové olejíčky a balzámy. Čím dřív začnete o svoji pleť pečovat, tím lépe! Důležitá je pravidelnost a zvolení správných produktů. Je nesmysl, aby patnáctiletá dívka používala krémy proti vráskám, ale o deset let později už by pečující kosmetika měla obsahovat i lehké anti-age složky.

Vše je dáno dnešní hektickou dobou, stresem a znečistěným prostředím, které naši pleť vyčerpává a ona podle toho vypadá.

Hydratační pleťové krémy v zimě škodí!

Jeden velký mýtus, který tvrdí, že hydratační pleťový krém obsahuje vodu, ta v zimním období na pleti zmrzne a nadělá víc škody jak užitku. Hydratační krémy samy o sobě vodu neobsahují. Pouze mají speciální složení, které vodu v pleti uzamkne, ale přímo ji nedodává.

Pleťové krémy určené do zimního počasí naopak obsahují unikátní vyživující složení, které o pokožku obličeje pečují intenzivněji. To, co pleti škodí, je však vlhkost zvenku – například časté olizování rtů. Nezapomínejte proto ani na balzám na rty a noste ho stále při sobě – jeden v kabelce, druhý třeba v kapse kabátu.

Na mastnou pleť olej nepatří!

Každého by logicky napadlo, že pokud nás trápí nadměrná tvorba kožního mazu, je nesmysl ji navíc podporovat používáním pleťových olejů. Těch však existuje spousta druhů, navíc se zaměřením na různé typy pleti. Například oleje s výtažky z čajovníku mají prokazatelně hojivé účinky!

Daleko horší by bylo nestarat se o svou pleť vůbec nebo to naopak s péčí přehánět a používat nadmíru agresivních přípravků, které by pleť zbytečně vysušovaly. Bez následného zklidnění pleti namazáním by byla donucena si ochranou vrstvu vytvořit sama. A jak? Opětovnou tvorbou kožního mazu.

Dobrý šampon zabrání vypadávání vlasů!

Šampon sám o sobě neovlivní vypadávání vlasů nebo jejich stav. Ten má za úkol pouze vlasy umýt, odmastit a vyčistit pokožku hlavy. Kvalita vlasů je dána především Vaším fyzickým stavem a psychickým rozpoložením.

Pokud Vás dlouhodobě trápí nedostatek vitamínů a minerálů v potravě nebo jste zatíženi velkým stresem, je samozřejmé, že Vaše hříva rozhodně nebude lesklá a oslnivá. Naopak se to projeví chomáči vypadaných vlasů při každém pročesání hřebenem. Co s tím? Zařadit do své stravy například luštěniny, ryby, listovou zeleninu, kvasnice, ořechy, vejce, celozrnné obiloviny, semínka a červené maso.

A pokud chcete vyzkoušet kromě šamponu i jiný pečující přípravek, volte speciální masky, tonika nebo kúry určené pro tuto problematiku. Ty kvalitnější jsou k dostání v lékárnách.

Single content advertisement bottom
Related posts
Your comment?
Leave a Reply