12:52 pm - Sobota Červenec 31, 2021

Chloé

Hedy

Chloé

Šest bavlněných šatů bylo na počátku. Dnes má značka šest základních hlavních butiků a k tomu nespočetnou řadu dalších prodejních míst.

Kouzlo se šesti

Kouzlo, jak z šesti šatů vytvořit přední módní značku by mohla sdělit Gaby Aghion, která do velkého světa módy vstupovala spolu s podnikatelem Jacquesem Lenoirem. Ona měla cit a styl, on manažerské schopnosti a uměl se pohybovat v obchodní branži. Dokonalé spojení, které znamená úspěch.

Kritikové dají ruku do ohně za značku Chloé

„Ukažte mi moderní ženu, která nezná značku Chloé a já vám věnuji Sochu svobody“. Nechal jednou prohlásit jeden módní kritik. Byl si tak jistý tím, že každá žena prostě modely Chloé musí znát. Protože kolekce Chloé jsou všechny také typické ženské.

Chceš se líbit – tu máš Chloé

Pro normální ženu je typické, líbit se. A pokud se chce líbit, musí dbát na svůj zevnějšek, k němuž je dobře volené oblečení jako základ. Tudíž se normální, na sebe alespoň trochu dbající žena, zajímá o módu a v tom případě musí narazit na kolekci šatů značky Chloé. Jsou dělány přesně pro ženy, které se chtějí líbit, které chtějí nechat vyniknout svůj půvab a svoji osobnost.

Grace chce taky Chloé

Vzdušné a splývavé oděvy, které jsou určeny k dennímu nošení, byly právě to, co ženy v padesátých letech hledaly. Tehdejší móda nabízela především nepohodlné oděvy a tak se značka zapisuje do historie světové módy. K faktu přispívá důležitý moment – šaty Chloé si zamilují americké hvězdy jako Maria Callas a úžasná Grace Kelly.

Karl Lagerfeld

Výrazný krok kupředu předvedl Karl Lagerfeld, jež značku vedl v šedesátých a sedmdesátých letech. Dodal ji to, co potřebovala. Uvedl ji na světová módní mola díky jeho ostrým loktům a danému cíli. V té době vzniká také jeden z nejslavnějších parfémů na světě vůbec – Chloé a stává se ihned jasnou vizitkou své značky.

Úpadek a oživení

Po odchodu Lagerfelda začíná značka mírně upadat. Vzbudí ji až konec devadesátých let a příchod báječných návrhářek Stelly McCarney (dcera Paula McCartneyho) a Pheobe Philo. Ty dodávají skomírající značce nový a potřebný look ve stylu tvrdě a něžně. Kombinace krajek a bavlněného popelínu spolu s tvídovými materiály je toho jasným důkazem. Lehké šifonové živůtky jsou doplněny silnými šedými punčocháči.

Romantická drsňačka

Romantika se snoubí se styl rock’n’rollu, představuje se hra na kočku a myš. Hravost, ladnost a sexappeal je to, co hledají sebevědomé moderní ženy. Jako vzor mnohým slouží světové superstar jako Madonna, či Cameron Diaz. Ty si Chloé velice oblíbily a propagují ji stejně jako řada reklamních kampaní po celém světě.

Single content advertisement bottom
Filed in
Related posts
Your comment?
Leave a Reply