6:23 am - Sobota Červenec 2, 2022

Co je momentálně moderní, a co se nosí?

Dana

Co je momentálně moderní, a co se nosí?

Mnoho žen propadá posledním výkřikům módy. Ale jsou tu i takové dámy, které mají svůj styl skoro celý život a nenechají se ovlivnit momentálními trendy. Ať už je to oblečení nebo i účes.
Záleží ovšem, jaký styl oblečení vyznávají. Pokud sportovní, tak v tomhle ohledu se móda také mění, ale ne tak razantně, jako například v džínech nebo sukních. Tudíž si tolik nevšimnete ženy, která už léta nosí sportovní oblečení, jako ženy, která je oblečená moderně anebo vypadá neupraveně a zanedbaně, přičemž je docela mladá a mohla by mít ,,šmrncovní ohoz“.

Setkáváme se s názory dam, co tvrdí, že nosí to, v čem se cítí dobře a nezajímá je, jestli je to právě v kurzu nebo ne. Tento názor je zajisté v pořádku, ale přeci jen se chceme líbit nejen mužům, ale hlavně samy sobě a je fajn mít na sobě něco hezkého, barevného a moderního.

Krajkové šaty a sukněNeznamená to, že byste nutně musely nakupovat a měnit šatník každého půl roku, jen aby vám neušel ,,hadřík“, co momentálně vystavili do výlohy. A určitě nejde jen o šaty, ale celkový vzhled, kdy správný účes dokáže divy, než nudný culík a vlasy s velkými odrostky a pěkný a zároveň vkusný make up. Pokud si s něčím nevíte rady, kamarádky nebo ochotné prodavačky a kadeřnice vám rády poradí.

Pokud ovšem chcete mít ve skříni ať už velkou nebo malou nabídku moderního oblečení, neměly by tam chybět dlouhé a tříčtvrteční legíny, které se dají využít v každém ročním období, v zimě ke kozačkám, v létě k balerínám nebo lodičkám. Určitě byste si měla zakoupit krajkové šaty nebo sukni, protože krajka nezestárla a nikdy nezestárne. Velice moderní a elegantní jsou boty zvané ,,oxfordky“ které pasují jak ke kalhotám, tak i k úzké podzimní sukni.

Když se tak podíváte do časopisů, móda se vrací, co bylo moderní v 90´letech, je opět v kurzu, nemluvě o stylu retro a vintage. ( v mém článku Návrat do minulosti se o tom již zmiňuji).

Hitem jsou plisované sukně a šaty, které mají své obdivovatelky, ale i odpůrkyně. Ale co takové sukně s širokým pasem…ty přece musí milovat každá žena, zvýrazní figuru a je to bezpochyby sexy. Obchody doslova přetékají takzvanými asymetrickými tričky, tílky, svetry, sukněmi…až člověk neví, co si vlastně vybrat.

Asymetrické tričko a sukně do pasuAle i vy můžete z čehokoliv, co se vám líbí udělat módní novinku, stačí mít šikovné ruce, něco si ušít nebo navštívit švadlenu a domluvit se s ní, co by se vám líbilo a ona vám určitě moc ráda vyhoví. A tak se i může stát, že se najde pár žen, kterým se bude váš model líbit a budou ho chtít napodobit.

Ve všech časopisech se stále píše, co je právě teď moderní, proto nemám strach, že by módní stránky v časopisech a na internetu zely prázdnotou, ale i já jsem napsala pár zajímavostí, co se nosí.

Nakonec ,,in“, je vlastně všechno, co se nám líbí a chceme nosit :).

autor: Dana Boudová
obrázky: Dana Boudová

Single content advertisement bottom
Filed in
Related posts
Your comment?
Leave a Reply