5:40 am - Sobota Červenec 2, 2022

Max Mara

Hedy

Max Mara

Téměř dva tisíce prodejen po celém světě, s ročním obratem více než miliardou eur. To je italská módní značka Max Mara.

Založení značky

Oficiální založení se datuje k roku 1951, kdy vlastní podnik a značku, nesoucí stejné jméno i dnes, si otevřel italský právník Achille Maramotti, jenže kořeny sahají o dvě generace zpět. Maramotti se totiž inspiroval prací své babičky Mariny Rinaldi, jež vedla na přelomu 19. století v Itálii luxusní krejčovský salon.

Cenově dostupné a pohodlné oblečení

Maramotti cílí zejména pohodlné, jednoduché módy, ale z kvalitních materiálů a s tomu odpovídající, přístupnou cenou. Již v prvních kolekcích se objevují jednoduché linie a precizní zpracování oděvu. Max Mara se specializuje na produkci kostýmků a plášťů v jednoduché a rovné linii s maximálním propracováním.

Sluší všem

Typickým příkladem tak může být slavný blejzrový plášť, zvaný „101801“, ve velbloudí barvě, který se v nezměněné podobě vyrábí dodnes. Pořád se prodává a je oblíbený, protože díky střihu padne téměř každé ženě.

Slavní návrháři

Během let pro značku Max Mara vytvořili kolekce slavní světoví návrháři jako třeba neuvěřitelný Karl Lagerfeld anebo duo Dolce a Gabbana.

Sportovní styl – hurá, tu jsou legíny

V současnosti trend značky určuje hlavní návrhářka Laura Lusuardi, která sází zejména na více sportovní styl se zachováním původních hodnot. V nabídce je tak objevují (po několikáté objevené a nesmrtelné) legíny, dlouhé velké svetry, nebo naopak minišaty. Pláště nenápadných barev, jako je bílá, šedá nebo černá, jsou doplněny kovovým leskem.

Autor obrázku: Sharon Hahn Darlin

Římské tunikové šaty

Oblíbené jsou i římské tunikové šaty ze stříbrného nebo zlatého lamé, vyjadřující pohodlí, luxus a styl. Navíc sluší snad všem ženám – ať druhem postavy, tak určeným věkem.

Kolekce Sportmax

Maramotti se snažil najít „to své“ i pro mladé a tak vytvořil kolekci Sportmax. V dnešní době se nabídka této konfekce mění stejnou měrou, jako běžné roční období.

Ať jde o večerní šaty pro dámu v letech, tak mladou puberťačku, všechny oděvy z produkce Max Mara spojují prvky, jako je nositelnou a vysoká kvalita.

Značku dnes vede syn zakladatele, jeho bratr a sestra jsou rovnoprávnými společníky.

Single content advertisement bottom
Filed in
Related posts
Your comment?
Leave a Reply