12:01 pm - Neděle Červenec 3, 2022

Osmany Laffita

Hedy

Osmany Laffita

Umělec z umělecké rodiny a český Kubánec. To je také Osmany Laffita, jeden z předních tvůrců současné módy, žijící v Česku.

Spousta umělců

Autor obrázku: See-ming Lee

V jeho rodokmenu lze čítat soustu umělců, možná i méně známých, nicméně rozhodně nadaných. Proto pro jeho rodiče nebylo žádným překvapení, že má Osmany talent. Po základní škole začal studovat na prestižní umělecké akademii v Havaně. Po absolvování školy pracuje jako redaktor módního časopisu.

Jdeme do světa

Jenže Kuba, ač ji má rád, se mu zdá pro dráhu módního návrháře příliš omezená. Proto začíná cestovat a ve svých teprve dvaadvaceti letech se ocitá
v překrásné Praze. Jak Praha, tak celá Česká republika mu najednou přirůstají k srdci a on se rozhodne, že se z Čech jen tak nehne.

Působení v módních domech

Nastává porevoluční období a svět se mladému Osmanymu rázem otvírá. Působí v módních domech nejlepších značek, jako Versace nebo Kenzo a zde nabírá potřenou inspiraci.

Návrhář na volné noze

V roce 1999 se rozhodne začít pracovat čistě na svém jménu a působí od té chvíle jako módní návrhář na volné noze. A ví, co dělá. Jeho práce se brzy všímají i jiní a Osmany získává několik ocenění, z nichž je nutné určitě jmenovat alespoň jedno – španělský Vogue ho vyznamenal nejlepší návrhářem.

Módní přehlídky po světě

Pro něj samotného je však důležitá hlavně vlastní tvorba, kterou prezentuje pravidelně na módních přehlídkách v New Yorku, Paříži, Miami a dalších velkých městech.

Královna noci

Osmany prezentuje zejména ladnost a krásu ženského těla, kterému naprosto rozumí, což je patrné z jeho modelů. V šatech od Laffity je každá žena krásná. Stává se z ní hvězda večera, královna noci. Jeho modely jsou určeny pro ženy, které se nebojí na sebe upozornit ani vybočit z davu. Sám tvůrce si libuje ve složitých modelech, které inovuje a připomíná velké klasiky módy.

Slavné a movité zákaznice

Z jeho významných zákaznic je jistě na místě jmenovat Ivanu Trump, Dagmar Havlovou, Libuši Šmuclerovou, Petru Buzkovou a Šárku Grossovou. Jedna z nejvěrnějších a nejurozenějších zákaznic je pak thajská princezna.

Mimo dokonalé dámské šaty Osmany také navrhuje kolekce šperků, obuvi, brýlí a dokonce i diářů. Další jeho významným odvětvím práce je navrhování nábytku a bytových doplňků, obvykle v empírovém stylu.

Single content advertisement bottom
Filed in
Related posts
Your comment?
Leave a Reply