10:35 pm - Pondělí Září 26, 2022

Bez kruhů pod očima budete novou ženou

Hedy

Bez kruhů pod očima budete novou ženou

Kruhy pod očima trápí hodně lidí. Působí to unaveně, kazí to celkový dojem make-upu a chvíle, kdy potřebujeme vypadat skvěle, perfektně a svěže.

Aby ses jich mohla zbavit, musíš nejdříve zjistit důvod.

Kde se berou?

Některé můžeme ovlivnit, některé bohužel ne. Mnoho z nás podědilo váčky pod očima po rodičích a moc s tím nic nenaděláme. Zde pomůže opravdu jen dobré maskování a snaha vyhnout se dalším důvodům k zvětšování kruhů pod očima.

Autor obrázku: SashaW

Pokud nebudeš mít dostatečný přísun tekutin, s velkou pravděpodobností se ti brzy vytvoří tmavé výrazné kruhy. Stejně tak bys měla omezit solení jídel. Sol přiměřeně, sůl je zdravá, ale ne ve velkém množství.

Nezapomínej pravidelně jíst ovoce a zeleninu. Nenechávej přílohy k jídlu na talíři, že ji nebudeš jíst, příloha tam není jen proto, aby jídlo na talíři vypadalo dobře, je tam z právě tohoto důvodu. Tvoje tělo potřebuje mnoho vitamínů.

Hodně známým důvodem je samozřejmě spánek. Ne nadarmo nás maminky posílaly brzy do postýlek a vyhrožovaly tmavými kruhy. Choď spát dříve, bude se ti i snáze vstávat a vyhneš se mnoha problémům spojeným s nedostatkem spánku.

Další důvody, proč máš kruhy pod očima, můžou být třeba stres, životní styl (když propaříš každý víkend, že si pak ani nepamatuješ, kolik panáků v sobě máš, tak se nediv), alergické reakce.

Dobré zbraně

Skvělým pomocníkem při boji proti kruhům může být heřmánkový čaj. Zalij dva pytlíčky horkou vodou a neslaď, po vychladnutí pytlíčky přilož na oči a deset minut je tam nech.

Také můžeš pytlíčky strčit na chvíli do ledničky, studené obecně proti kruhům dost pomáhá.

Můžeš ale použít i dvě obyčejné lžičky, které strčíš na deset až patnáct minut do ledničky a pak si je přiložíš na oči.

Stejně ti pomůžou i plátky čerstvé okurky, které dodají tvé pleti i očím svěžest.

Korektor raději tekutý

Kruhy pod očima můžeš lehce zamaskovat korektorem, nejlepší jsou na to tekuté, tuhé jsou lepší na akné a pupínky, kruhy nezamaskují nijak skvěle.

Nezapomínej vybrat dobře barvu korektoru, nevybírej si nikdy tmavší, nejlépe o odstín světlejší, než je tvá pleť. Lehce jej vťukej pod oči a přepudruj pudrem, který barvou odpovídá tvé pleti.

I v lékárně seženeš plno vychytávek.

Single content advertisement bottom
Filed in
Related posts
Your comment?
Leave a Reply