1:05 am - Neděle Říjen 24, 2021

Jak dosáhnout rovných a zároveň objemných vlasů

Hedy

Jak dosáhnout rovných a zároveň objemných vlasů

Autor obrázku: Philo Nordlund

Od přírody mám mírně vlnité vlasy, se kterými jsem samozřejmě nespokojená, jako všechny další holky. Je mnoho způsobů jak dosáhnout objemných vlasů.

Například si můžete pořídit šampóny dodávající objem, dalším účinným trikem je foukání vlasů v předklonu. Toto mi ale nepomohlo, když jsem měla všechny vlasy stejně dlouhé, výsledky byly viditelné, až když jsem si udělala nový sestřih (vrchní část vlasů kratší). Pokud si v předklonu vyfoukáme vlasy a fénem pohybujeme vodorovně, tedy zprava do leva, docílíme toho, že vlasy budou vy výsledku rozčepýřené.

Většině holek jde spíše o to, aby objem byl už od kořínků, a na to se musí jít trošku jinak. Je to sice nepatrná změna, ale výsledek se značně liší. Když si umyji vlasy, je těžké rozčesávání, a proto si je prosuším jen tak ledabyle a hned poté rozčešu. Pokud chceme při fénování dosáhnout jak objemných vlasů, tak i rovných vlasů, prsty si projíždíme vlasy (samozřejmě od kořínků ke konečkům) a při tom se je snažíme držet napnuté (tedy narovnané). Fénem potom přejíždíme svislým pohybem opět od kořínků ke konečkům. K sušení můžeme použít i různé typy hřebenů, já používám nejraději normální rovný. Ještě před pár lety jsem uměla pracovat i s kulatým kartáčem, ale po čase jsem si s ním přestala rozumět.

Pokud máme vlasy vyfoukané, švihneme dozadu. Pokud jsme s úrovní rovných vlasů spokojeni je vše v pořádku, pokud ne (ale problém by měl být opravdu malý, jelikož až moc vlnité vlasy nevím, zda narovnáte a zároveň zachováte pracně vyfoukaný objem) zapneme si žehličku na vlasy a V PŘEDKLONU vyžehlíme asi tak jednu třetinu od konce vlasů. Docílíme toho, že vlasy budou objemné ve vrchní části a konečky nebudou tolik rozčepýřené. V mém případě je výsledek perfektní, s běžným šamponem objem vydrží jeden až dva dny, nevím, jak tomu bude, když použijete šampon určený pro zvětšení objemu.

Single content advertisement bottom
Filed in
Related posts
Your comment?
Leave a Reply