5:48 am - Sobota Červenec 2, 2022

Péče o mastné a splihlé vlasy

Hedy

Péče o mastné a splihlé vlasy

Určitě i ty toužíš po krásných vlasech, ale co s nimi, když jsou neustále mastné, splihlé, nebo prostě neposlouchají?

Mastné vlasy

Autor obrázku: Abulic Monkey

Mastné vlasy trápí mnoho žen a dívek, kdy je musí mýt každý den, aby nevypadaly příšerně. Zkus ale vyměnit svůj šampón a začít používat přípravky, které jsou určené pro mastné vlasy. Uvidíš, že se vlasům hned uleví a budeš je muset mýt třeba jen obden!

Na trhu existuje takový malý zázrak – Vitalizující šampon Fresh Energy od značky Nivea, jeho cena se nepohybuje nijak vysoko, ale s mastnými vlasy dokáže zázraky. Perfektně totiž odstraňuje mastnotu z vlasů, ale zároveň i z pokožky hlavy, dokonce na chvíli zabrání i produkci dalšího mazu.

Navíc krásně vlasy provoní, obsahuje výtažky z meduňky citronové, která vlasy ještě zjemní a budou vzdušnější. Vlasy nijak moc nezatěžuje, takže ho v pohodě můžeš používat každý den, ale nebude to potřeba, a tvé vlasy budou vypadat krásně svěže a nebudou už nikdy splihlé!

Nadýchané vlny ze splihlých vlasů? Je to možné?

Pokud máš hodně jemné vlasy nebo jich máš málo, může to vypadat, že jsou bez objemu a splihlé. Pokud ale chceš dosáhnout nadýchanějšího účesu, nejlepší volbou bude asi kulma, protože vlny ti přidají na objemu. Na trhu si můžeš vybrat z několika typů kulem a nemusíš se soustředit jenom na tu klasickou.

Dokonce už existují takové, které mají až osm různých nástavců – kulmovací pro velké vlny, pro malé vlny, pro trojúhelníkové vlny, oválné kleště pro zvlněný účes, dále pak pro volné vlny, na prstýnky, žehlička a krepovačka. Každý nástavec je navíc opatřen chladnou špičkou, proto se nemusíš bát, že by ses při vyměňování spálila.

Dobré je také si pořídit kvalitní tužidlo, ať už pěnové nebo tekuté, a lak na vlasy.

Omlazení vlasů

Autor obrázku: Eden, Janine and Jim

Pokud tvým vlasů chybí správná výživa, nebudou vypadat zrovna nejzdravěji. Existují ale vlasové přípravky, které dokážou paseku, kterou špatná životospráva udělala, napravit. S přibývajícím věkem vlasy slábnou a přestávají vypadat tolik zdravě, i na to existuje speciální péče. Novinkou jsou například vlasové elixíry s kaviárem, které se přidávají do šamponu, kondicionéru nebo i stylingového přípravku, elixír vlasy vyživuje a omlazuje.

A co tyto elixíry ještě navíc obsahují? Olej z bílých lanýžů, proteiny, výtažky z kaviáru a obrovské množství vitaminů. Vlasy se těmito potřebnými surovinami vyživí a regenerují, jsou krásně lesklé a vypadají zdravě. Navíc je elixír ani nijak nezatěžuje ani nemastí, takže se můžeš přimíchat opravdu do všeho.

Pokud máš však hodně zničené vlasy, neboj se elixír nanést přímo na vlasy, zabalit vlasy a nechat elixír přes noc působit. Vlasy se okamžitě zregenerují.

A víš, co je ještě výhodou všech elixírů? Vlasy totiž chrání i před sluncem a UV zářením, takže se nemusíš bát, že by se vlasy ještě navíc sluncem poškozovali. Sluncem totiž vlasy stárnou a vysušují se.

Single content advertisement bottom
Filed in
Related posts
Trackbacks/Pingbacks
  1. Osvědčené rady pro krásné vlasy, které vyzkoušely tisíce žen | Nestrezena.cz - 16.3.2014

    […] Na mastné vlasy je výborný citrón. Vetřete šťávu z citrónu do pokožky hlavy, chvilku masírujte a vlasy rozčešte do poloviny jejich délky. Nechte dvacet minut působit a opláchněte. Opakujte obden. […]

Leave a Reply