1:03 pm - Pátek Říjen 7, 2022

Braň se proti citovým upírům! – 1. část

Hedy

Braň se proti citovým upírům! – 1. část

Autor obrázku: Jon Callas

Existují lidé, kteří nezískávají životní energii normální cestou, ale vysávají ji z okolních lidí. Zajímá tě, jestli jsi někdy citového upíra potkala? Určitě ano, pokud se ti někdy stalo, že si se ráno probudila úplně svěží po skvělém spánku a po nějaké schůzce či setkání ses cítila totálně vyčerpaná, bez síly pokračovat dál a jediné, co sis tajně přála bylo, aby si už konečně zalehla do postele. Říká se tomu citový upír právě kvůli tomu, jak dostává z ostatních lidí životní energie. Je to totiž to stejné, jako když upír vysává krev.

Na první pohled je bohužel nepoznáš, ale podle pocitů určitě ano. Citoví upíři se totiž vyskytují všude kolem nás a nedá se jim nijak vyhnout. Můžeš ho potkat absolutně kdekoliv, ať je to cestou domů autobusem, v supermarketu, tak i v práci. Citovým upírům se nejvíce daří na místech, která jsou vysoce frekventovaná a mohou nasát co nejvíce životní energie.

Prvním krokem, jak se proti citovému upírovi bránit, je ho odhalit. Je to sice docela těžké, protože to dělají nenápadně, ale podle určitých metod se to dá:

Zloba

Někteří citoví upíři se snaží získat životní energii tím, že tě naštvou. Pokud se tě někdo v tvém okolí snaží neustále rozčilovat, zkus popřemýšlet o tom, jestli náhodou není citový upír. Dej si ale pozor, protože toto nemusí dělat jenom citový upír, ale i nemocný či starý člověk, který potřebuje životní energii prostě jenom doplnit a mnohdy to dělá úplně nevědomky.

Autor obrázku: Alyssa L. Miller

Lítost

Další metoda, jak se citoví upíři snaží získat životní energii je ta, kdy se v ostatních lidech snaží vzbudit lítost. Pokud jsi v nějaký den zklamaná nebo smutná, tak pravděpodobně budeš jednoduchým terčem citových upírů, kteří to vycítí. Citový upír se v tomto případě může objevit i v milé kamarádce, která se tě bude snažit utěšovat, ale budeš se pak cítit ještě hůře.

Pesimismus

Další metoda, jak poznáš, že je někdo citový upír je ta, kdy si člověk neustále stěžuje, jak je svět nespravedlivý, zlý nebo si klidně jenom na něco pořád stěžuje. To totiž upíři rádi nadhazují, aby tím získali tvoji životní energii. Stačí totiž jenom to, že se k debatě o tom, jak je svět neskutečně nespravedlivý, přidáš.

Sebelítost

Další věc, na kterou si rádi citoví upíři stěžují, je jejich vlastní život. Jak mají doma líného manžela, nebo že jejich manželka neustále vyžaduje peníze, jak jim osud nic nepřeje, a všechno si musí vydobýt sami a nikdo jim s ničím nepomůže. A že se v tom životě stejně mohou spolehnout jenom na sebe, že jsou v depresi… To je pro citového upíra také dost typické.

Možná se ti zdá, že tohle je u normálního člověka absolutně normální, což je, citového upíra poznáš stejně podle toho, že se po takovém hovoru budeš cítit „vycuclá“ a prázdná. A věř tomu, že se citový upír k tobě zase vrátí, aby si postěžoval znovu. A rovnou tě i zahrne důvody, proč s tím nic nemůže udělat. Je to přece takový dobrák!

Sex

Ano, citový upír může vysát energii i tím, že se s tebou jednoduše vyspí. Většinou se po sexu jenom obleče a beze slova odejde. To je jasná známka toho, že si měla čest s citovým upírem. A navíc to, co poté přijde, rozhodně není morální kocovina.

Přátelství

Pokud máš čest s opravdu zdatným citovým upírem, bude používat právě tuto metodu, protože je nejsložitější a zároveň nejlepší. Takoví upíři tě většinou dostanou tím, jak tě vychvalují a podlézají ti. Podlehnutí znamená, že z tebe mohou čerpat životní energii, jak se jim zachce.

Single content advertisement bottom
Filed in
Related posts
Your comment?
Leave a Reply