12:02 pm - Neděle Červenec 3, 2022

Muž diktátor

admin

Každý z nás má svůj názor a vkus, ať se jedná o jídlo, pití, oblečení, opačné pohlaví apod. Některé ženy měly to štěstí a našli si partnera, který je bere takové jaké ve skutečnosti jsou, ale co když některé takové štěstí neměly?

Každá to známe, proč si bereš tohle a  ne tamto? Proč se tak ,,čančáš“, když jdeš na kafe s kamarádkou?… Ale co když náš partner nás doslova sekýruje? Určuje pravidla? A jak máme vypadat? Zkratka přizpůsobuje si nás obrazu svému?… Komu by se to tak asi nelíbilo? Ale jsou i ženy, které si to připouští a nevadí jim to.

Mně osobně to zaujalo, poněvadž během pár uplynulých dnů jsem se s něčím podobným setkala.

A věřte nebo ne, nestačila jsem se divit.

Před pár dny jsem se sešla s jednou kamarádkou. S přítelem jsou spolu něco málo přes půl roku. Navenek ten vztah vypadá, že funguje bez chybičky. Ale po krátké debatě jsme se dostali k mužům a problémy kolem vztahů.

Muž diktátorTen její je krásný chlap, vždy upravený, milý, nenáročný, tedy až do této chvílí jsem si to myslela. Slečna se tvářila, že jí to moc netrápí, ale pán evidentně si jí přizpůsobuje obrazu svému. Doslova a to opravdu doslova jí určuje co si má brát na sebe. Každý den jí kontroluje, jestli cvičila nebo ne, kritizuje jak vypadá, ať kouká začít běhat. Než někam vyrazí musí se minimálně 6x převléknout, dokud se mu to nezačne líbit. A když se jede na oběd k rodině, tak tato slečna mu má předložit několik variant, co si plánuje vzít na sebe a on jí z toho vybere nějakou variantu, případně skombinuje dle svých představ. Musí být dokonce i upravená při procházce do přírody. Tím chci říct, že když si na procházku se psem vzala obyčejné tričko a tepláky, tak jí bylo sděleno, že mu bude dělat ostudu! Není to už trochu moc?

Dost mě to překvapilo- nikdy před tím jsem se s ničím takovým nesetkala ani neslyšela.

Je krásné, když se muž stará jak vypadáme a chce, abychom mu dělali krásný doprovod. Která z nás se pak necítí jako princezna? Že si jí vychvaluje a rád, že patří k němu. Ale určitě to nepřesahuje pomyslné hranice mezi radou a diktováním z mužského hlediska?

Myslím si, že bychom měli mít svůj názor! Určitě brala bych na vědomí názor mé drahé polovičky, o tom žádná.  Ale kolik je takových mužů? Jsou opravdu z velké nebo malé části diktátoři s dominantním názorem, kterému se my ženy musíme podřizovat? Je vážně takhle? Nebo jenom dovolujeme, aby s námi muži tak zacházeli… Ale pak nastává otázka, jak se takovému muži ubránit? Má rada zní jenom tak, že buď jeho názor berte na vědomí, ale řiďte si hlavně podle sebe a nebo v horším případě radím změnu partnera, věřte mi, že s léty s dominance stupňuje. Ani nevíte jak, ale za 10 let ve vašem šatníku není nic jiného než to co se líbí jemu, ale nikoliv vám!

A jaké zkušenosti s muži diktátory máte vy? Milé ženy a dívky nebojte se rozdělit vašemu zkušenostmi a rady s námi do komentářů.

autor: Irena Plachotníková
obrázky: FreeDigitalPhotos.net

Single content advertisement bottom
Filed in
Related posts
Your comment?
Leave a Reply