1:19 pm - Neděle Červenec 3, 2022

Registrované partnerství

Hedy

Registrované partnerství

Registrované partnerství je jedno z témat, na které padlo velmi mnoho diskuzí, a velmi dlouho se řešila problematika, která se kolem toho objevovala. Už jen to, zda se registrované partnerství zlegalizuje či ne, trvalo velmi dlouho.

Jaký je názor na registrované manželství?

Autor obrázku: Guillaume Paumier

Z pohledu homosexuálního páru:

Homosexuální pár, který chce zrealizovat registrované partnerství. Je zamilovaný pár, jako každý jiný, jediný rozdíl je v tom, že jde o stejné pohlaví. Ale jinak všechny city a touhy jsou stejné jako v tradičním modelu vztahu. Jejich pohled na registrované manželství je dvojí. Za prvé takový, že jsou rádi, že mohou být aspoň v nějakém společném svazku, aniž by porušovali zákony. A za druhé je to situace, kdy se cítí ublížení, protože vidí v tom, že nemohou uzavřít manželství jako každý jiný, ale pouze registrované manželství, jistý rasismus.

Z pohledu lidí, co mají liberální názor:

Takovíto lidé se nebrání ničemu novému. A zase si řeknou, že když se mají rádi, nikomu v okolí tím neubližují, tak proč by nemohli mít spolu jistý svazek. Jsou to lidé jako každí jiní a mají právo na to, projevovat své city a svou lásku, i když se třeba trochu liší od tradičního modelu. Ale jsme moderní země a v jiných zemí (jako je například Dánsko) je to naprosto normální, bez toho, aniž by se na homosexuální pár někdo koukal přes prsty.

Z pohledu lidí, kteří jsou konzervativní:

Takoví lidé homosexuální soužití spíše odsuzují, právě protože je to odlišné od tradičního modelu a mohlo by to nějak pohoršovat nejen morálku, ale dokonce celou společnost. Samozřejmě, že částečně je to tím, že dlouhou dobu byly homosexuální vztahy zakazovány a možná proto se k tomuto názoru připojuje více starších lidí (ale existují výjimky).

Proč se registrované partnerství zlegalizovalo?

Jistě všichni víme, že mnoho homosexuálních párů protestovalo a bojovali o to, aby měli stejná práva jako tradiční páry. A je jasné, že se za ně postavili jistí mocní lidé, protože je pravdou, že nikomu by se nelíbilo, kdybychom ztratili svá práva třeba jen, protože je náš muž řidič autobusu a podobně.

Problém byl, že tím, že to povolili, tak ztratili tu hromadu lidí, kteří registrované partnerství odsuzují. Zase naopak, když ti lidé nikomu neškodí, proč by měli být odsuzování? A jak často se s tím vůbec setkáte? Kolik lidí znáte? Sami musíte uznat, že je až tak moc, aby někomu nějak výrazně vadili.

Je pravdou, že pokud se to někoho přímo dotýká (sousedé a setkávají se s nimi denně a podobně), tak se to možná někoho může lehce dotknout, je mu to nepříjemné, ale to jen proto, že na to není zvyklý. S kusem tolerance je za malou chvíli bude vnímat jako každý jiný pár.

Single content advertisement bottom
Filed in
Related posts
Your comment?
Leave a Reply