12:24 pm - Neděle Červenec 3, 2022

Život bez dětí

Dana

Může mít muž a žena celý život jen pro sebe? Užívat si pouze a jenom jeden druhého? Bez výčitek, že nezaložili početnou rodinu?

Ano, jistě, že se najde spousta rýpalů, jak v rodině, tak v okolí přátel, sousedů a jiných jízlivých lidí. Ti cizí si budou špitat, kde je vlastně zakopaný pes, v nemohoucnosti párů nebo budou spekulovat, jestli je to skutečně nechtěnost. Jen rodině budete stále opakovat typickou hlášku, že přeci máte spoustu času, že se na rodičovství ještě necítíte. A léta plynou jako splašená a vy zjistíte, že opravdu neslyšíte ,,tikot biologických hodin“, budete proto všem muset potvrdit, že zkrátka budete jen vy a on, jen vy dva. Bez dětí. Chápaví rodiče a známí by toto rozhodnutí měli nechat jen na vás, tudíž si přejete, aby vás neodsuzovali nebo neměli nemístné poznámky.

Když se tak všichni zamyslíme, je stále mezi námi pár posměváčků a homofobů, kteří ještě nepřenesli přes srdce homosexuály a jsou podobně urážení jako páry, kteří děti mít nechtějí. Možná se to nedá tak docela srovnávat, ale v něčem si je to přeci jenom podobné.

Život bez dětíŘeči typu: ,,Uvidíš, že to přijde, že budeš chtít mít dítě, to říkáš jenom teď, protože jsi mladá“…ale co když tento názor nezměníte ani ve třiceti, ve čtyřiceti…to už má každá žena jasno, co chce a co nechce.

Jednou jsem slyšela větu: ,,Proč tu tedy vlastně na tom světě jsme? Snad od toho, abychom plodili potomky“. Někdo je zastáncem tohoto názoru, někdo naopak ne. Proto není správné nutit toto mínění někomu, kdo si to nemyslí. Vy taky nebudete takové osobě nutit hlášku: ,,Nemůžeš nebo nesmíš mít děti.“ apod.

Dva lidi, naprosto odlišného názoru, když jde o zakládání rodiny spolu dlouho nevydrží. Začátek vztahu bude určitě skvělý, ale jakmile začnete projednávat dítě a nebudete se shodovat, už je na světě hlavní důvod k rozchodu.

Jsou lidé, kteří tvrdí, že je sobecké přinášet další děti na tento svět. Co na to říct. Každý z nás vidí, že dnešní děti jsou jiné, než ty, které se narodily před dvaceti, třiceti a více lety. Projevuje se to v chování. Jsou drzé, musí mít vše, na co si vzpomenou a nemají tak dlouhé dětství, než ,,Husákovy děti“. Mají to na svědomí dnešní rodiče nebo modernější svět?

Mnohé spekulanty by také mohlo napadnout, že je to tím, že rodiče jsou starší než dřív, proto nezvládají své děti? Myslím, že je to nesmysl.

Někdo mateřské pudy má, chce se obětovat rodině, někdo chce věnovat lásku sobě a svému partnerovi. Není na tom vůbec nic špatného. A rozhodně to není sobecké. Přece nebudete mít děti, jen z toho důvodu, co by tomu řekli lidi a ještě horší, když je nátlak ze strany rodiny.

Oni to dítě nebudou vychovávat za vás, nebudou ho živit a vše, co k tomu patří.

Nic neodsuzuji a nikomu nenutím svůj názor. Rodiny s dětmi a rodiny záměrně bez dětí, je to fuk, hlavně, že všichni budou šťastní, tak jak si vytvořili vlastní svět a žití.

Je to svobodné rozhodnutí ženy. Proto je nesprávné odsuzovat a opovrhovat ženami a páry, které děti nechtějí.

autor: Dana Boudová
obrázky: FreeDigitalPhotos.net

Single content advertisement bottom
Filed in
Related posts
Your comment?
Leave a Reply