12:51 pm - Čtvrtek Srpen 13, 2020

Vánoční úrazy, na co si dát pozor

Hedy

Vánoční úrazy, na co si dát pozor

O Vánocích se často stávají kuriózní úrazy. Dost často za to mohou Vánoční výzdoby a nebo také alkohol, který si spousta z nás dopřává. Na co si dát pozor a čeho se vyvarovat? Velmi často vznikají úrazy při zabíjení kapra. Lidé to většinou neumějí a nebo je jim to proti srsti a tak místo, aby kapra zabili odborně, snaží se tuto situaci vyřešit co nejrychleji a pak se stane to, že se zraní.

K častým úrazům dochází při řezaní Vánočního stromku, pokud je venku led, tak jsou to potom pohmožděniny, zlomeniny a podobné věci. U dětí pak dochází ke zranění při bobování a také při lyžování. Není ojedinělé, že někdo spadne do zamrzlého rybníka, kde se pod ním prolomí led.

Pozor také na svíčky a prskavky a to zvláště, pokud máte malé děti. Ke zranění také dochází při domácím úklidu, ženy se snaží vysmejčit co jde a lezou po výškách, což pro ně může být mnohdy nebezpečné. Nejednou se také stalo, že chytil vánoční stromek a že při tom došlo ke zranění členů rodiny, kdy byli popáleni. Dejte si pozor na levná světýlka z tržnice, protože ta nejsou vůbec bezpečná a mohou způsobit zkrat. Kupujte si raději kvalitní v obchodech. Když si počkáte na výprodeje, tak například v Jysku, nebo v Obi, seženete kvalitní a přitom cenově dostupná světýlka.

Častým úrazem je pak zaskočení kostí v krku, při konzumaci kapra.

Kromě úrazů, pak lidé mají i psychické problémy. Některé z nich trápí fakt, že jsou na Vánoce sami, některé, že nemohli dát svým blízkým to, co by jim rády dali a to proto, že na to neměli peníze. Spousta lidí je také velmi špatná z toho, že dostala něco, co si vůbec nepřála, že je dárek zklamal a tím pádem je zklamal i dárce. Vánoce často nejsou jen o klidu, ale dost často a obzvláště v polední době, lidé řeší smutek a zklamání. Je to dané tím, že nejsou peníze, nároky jsou vysoké a my se tak ne vždy zavděčíme každému.

Single content advertisement bottom
Related posts
Your comment?
Leave a Reply